POVĚZ MI, ČÍŽEČKU

Hudební leporelo na motivy lidových písní.

Ona to vlastně tentokrát ani není pohádka… Budeme si především hrát s písničkami a na jejich textech je postaven příběh tak trošku ze života: během představení zachráníme zajíčka ze spárů zlého sedláka, udělíme výchovnou lekci nezbednému Pepíčkovi, kterému se po ránu nikdy nechce z vyhřátých peřin, a také pomůžeme usmířit Janíčka s jeho Marjánkou, do které se ale při vší smůle zakoukal také místní vodník. Ovšem i tenhle hastrmánek Pentlička nakonec najde tu svou pravou Marjánku – a sice krásnou vodní vílu.

Takže ten příběh vlastně přece jen kapánek pohádkový je, co myslíte…?

Představení (trvající necelou hodinu) je hráno dvěma herci a množstvím velkých molitanových loutek. Písničky jsou voleny tak, že je děti v drtivé většině znají a zpívají s herci. A jako v každém představení ani tady nechybí také pořádná dávka legrace.

Fotografie z představení Pověz mi, čížečku

(fotografie zvětšíte kliknutím na náhled)

Vaše ohlasy

 • MŠ vrchlického Šumperk

  Představení bylo úžasné, všichni jsme měli pocit, že přijelo opravdové divadlo do MŠ.
  Děti i dospělí byli po celou dobu soustředěni a ještě to byla “sranda”.
  Přejeme mnoho úspěchů v další práci.
  MŠ Vrchlického Šumperk

 • Divadlo Zlatý klíč

  Zdravíme do Šumperka a velmi děkujeme!

 • Mateřská škola Nové Město na Moravě - Žďárská

  Divadlo Zlatý klíč k nám zavítalo poprvé a to s programem Pověz mi čížečku.Byli jsme nadšeni z profesionální úrovně učinkujících i z velmi krásných rekvizit. Nechyběly krásné kulisy a osvětlení.Členové souboru dokázali perfektně navodit příjemnou atmosféru, došlo i na vtipné momenty. Program zaujal nejen děti, ale i paní učitelky. Moc Vám děkujeme a těšíme se na další Vaše vystoupení, které jsme si s Vámí rádi a bez váhání domluvili. Jste skvělí.Za děti a kolegyně J. Fišarová

CO SE U NÁS DĚJE:
S novým rokem nové divadelní představení!
Veselé písničky, krásné loutky, zábavné scénky... to vše (a ještě něco navíc) se pro vás už připravuje!!!